Vše o pojištění aut
 

Zákoné pojištění vozidel Allianz

Na dnešním trhu se vyskytuje obrovské množství pojištění a jejich balíčků se službami. Většina z nich není povinná. Pouze pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla musí mít každý vůz. Toto se vztahuje i na vozy, které jsou sice odstaveny ze z provozu, ale mají registrační značky. Povinné pojištění platí vlastník vozidla, pokud zákon nestanovuje jinak. Pokud si toto zákonné pojištění neuzavřete, pak se můžete těšit na pokutu, které má rozsah od 5 000 do 40 000 korun. Vyplatí se tedy nic nepodcenit a povinné ručení si zařídit včas. Dokladem o pojištění je zelená karta.

Pokud Vás policie přistihne při tom, že kartu nemáte při používání vozidla u sebe, zaplatíte pokutu v řádu 1 500 až 3 000 korun. Další pokutu zaplatíte za všechny dny, po které jste neměli pojištění uzavřené. Je to sazba mezi 20 a 300 korunami za den. pokud spácháte nějakou dopravní nehodu, bude po Vás vymáhána celá částka, kterou budete muset uhradit z vlastní kapsy. Jediná vozidla, která nemusí platit toto povinné pojištění jsou vozy záchranného systému a vozidla, která spadají pod ministerstvo obrany, vozidla vojenského zpravodajství a vozidla ministerstva vnitra. Armáda také nemusí mít auta pojištěná, ta však patří pod integrovaný záchranný systém České republiky.

Důležitým kritériem je doba platnosti takového pojištění. Dále je různá výše pojištění a jeho splatnost. Pokud vlastníte automobil s motorem od 1650 do 1850 ccm3, pak si nachystejte částku mezi 1 800 a 2 400 korunami.

 

Porovnat online

Tento příspevěk byl zaslán Povinné ručení a označen , , , . Záložka permalink.

komentáře jsou uzavřené.